Haberler

Geleceğimize Yön Verdik

05.04.2018

Güncel Haberler

Kariyerlerini planlarken bilinçli tercihlerde bulunmak ve doğru bilgilerle hedeflerini tanımlayabilmek amacıyla düzenlenenen Yenidoğu Kariyer Günleri’ne katılan öğrencilerimiz; hem bugünlerini hem de geleceklerini aydınlatacak fikirlerle tanışma imkanı buldular.

Öğrencilerimiz, kariyer seçimlerinde faydalı olabilecek paylaşımların yapıldığı etkinliklerde ilk gün, üniversite öğrencileriyle buluştu. 21 farklı bölümden üniversite öğrencisi için ayrı bir atölye oluşturduğumuz seanslarımıza, öğrencilerimiz kendi tercihleriyle katılım gösterdiler. Merak ettikleri bölümler ile ilgili birebir bilgi alma olanağını değerlendirip,  sorularını yönelttiler. Aynı yollardan kısa bir süre önce geçmiş, şimdi üniversite öğrencisi olan kişilerden bölümlerini dinlemek, öğrencilerimiz açısından hem  motive edici hem de geleceklerini şekillendirdikleri bu dönemde oldukça yararlı oldu. Üniversiteler, bölümler ve bölümlerdeki yenilikler hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerimiz, meslek seçimi ve üniversiteye hazırlık süreciyle ilgili kafa karışıklıklarını gidererek, potansiyellerini keşfetme olanağı buldular.

Bilgi Üniversitesi Kariyer Planlama Uzmanı Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Kariyer Günleri organizasyonumuzun ikinci gününde öğrencilerimiz, Bilgi Üniversitesi Kariyer Planlama Uzmanı Gizem Emir’den kariyer planlamanın inceliklerini dinlediler. Meslek seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini, işe alım sürecinde nelerin önemli olduğunu, sadece akademik başarının değil, sosyal sorumluluk projeleri ve diğer etkinliklerin iş hayatımızdaki önemini anlatan konuşmacımızı dikkatle dinlediler. Öğrencilerimiz aynı zamanda CV oluşturma süreci ve farklı dilleri öğrenmenin iş hayatına etkisi hakkında fikir sahibi oldular. Kariyer basamaklarına ilişkin farkındalıkları ve motivasyonları artan  öğrencilerimiz, geleceklerini planlarken çizecekleri yol haritası için bilgi birikimlerini sağlamış oldular.      

Trt World Genel Yayın Yönetmeni ve Trt Haber Spikeri Kariyer Günlerine Konuk Oldu

Kariyer Günlerimizin son günü ise öğrencilerimiz; mesleklerini yıllardır emekle icra eden, 19 meslek erbabından başarı öykülerini dinlediler. Mesleklerinde kazandıkları bu başarıları  adım adım anlatan konuşmacılarımız, bu sayede  başarının dümdüz bir yolculuk olmadığını öğrencilerimize aktarmış oldular.

Öğrencilerimizin meslek seçimlerinde farkındalıklarını arttırmaya fırsat sunan seminer, Trt World Genel Yayın Yönetmeni Fatih Er ve Trt Haber Spikeri Seval Çöpür ile yapılan söyleşiyle sonlandı. Söyleşide başarı hikayelerini anlatan katılımcılarımızı, öğrencilerimiz büyük bir ilgi ve merakla karşıladı. İnteraktif bir ortamda geçen söyleşide, Sayın Er ve Sayın Çöpür deneyim ve tavsiyelerini öğrencilerimizle paylaşarak, yol haritalarını sağlıklı bir şekilde çizmelerine yardımcı oldular. Bir meslekte başarılı olmak için kararlılık, fedakarlık ve ne istediğini bilmenin önemini vurgulayan katılımcılarımız, öğrencilerin kariyer planlamalarına büyük katkı sağladılar.

Hayal edilen geleceği gerçekleştirmede sadece küçük bir basamak olan Kariyer Günleri, meslek seçimlerinde fikir sahibi olmaları ve başarılardan ilham almaları noktasında fırsat bulan öğrencilerimiz için oldukça yararlı oldu.

Kariyer Günleri’ne katılarak öğrencilerimize bu olanağı sunan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.