Haberler

Yenidoğu Eğitim Kurumları Türkiye Mentorluk Zirvesin’de

7.10.2016

Güncel Haberler

Ülkemizdeki en etkin mentorluk uygulamalarının ele alındığı ve bu yıl ilki düzenlenen zirvede hem kurumsal hayattan, hem STK'lardan hem de KOBİ/ Startup dünyasından en yetkin isimleri bir araya gelmiştir.

7 Ekim 2016 Cuma günü 09.00-18.00 saatleri arasında Sabancı Center’da gerçekleşen zirvede, Yüksek Katma Değerli bir Ekonomi için Mentorluk, Y Kuşağını Mentorluk ile Kazanmak, Mentorluk Proje ve Programlarında Sertifikasyon, Lider gözünden mentorluk, KOBİ Mentorluğu, Kurumsal Hayatta Mentorluk Projeleri, Sivil Toplum Kuruluşları / Kadın Odaklı Projeler, Startup Mentorluğu, Kurumsal Hayatta Mentorluk Projeleri, Sivil Toplum Kuruluşları gibi pek çok konu parelel oturumlar ile masaya yatırılmıştır.

Zirve, Prof. David Clutterbuck ‘in “Creating and sustaining a mentoring culture” isimli sunumu ile son bulmuştur.

Türkiye Mentorluk Zirvesi’nden Yenidoğu Eğitim Kurumları olarak kazanımlarımızı ise;

  • Mentorluk = Gelişim Odaklı Diyalog
  • Mentorluk; Kurum kültürünün oluşumunda, çalışan bağlılığının arttırılmasında, çalışma ikliminin iyileştirilmesinde ve bireysel gelişim alanında kendini ispat etmiş çok güçlü bir öğrenme yöntemidir.
  • Günümüzde çalışan bağlılığı yerini çalışan istekliliğine bırakmaktadır.
  • Mentorluk süreci ile birlikte; çalışanlar kendilerini daha değerli hissediyorlar, doğru soru sormayı öğreniyorlar, kurumda daha uzun vadeli çalışıyorlar ve yetkinlik/ performans değerlendirme süreci için objektif veriler elde ediliyor.
  • Mentorluk sürecinin verimli ilerleyebilmesi için gerekli iklimin yaratılması gerekiyor.
  • Kurumlarda özellikle kilit rollerin mentorluk/ koçluk süreçlerinden faydalanmaları faydalı olacaktır.

Olarak sıralanabilir.