Haberler

Yenidoğu En İyi Uygulama Örneği Olarak Medyasoft ve SAP Eğitim Sektörü Zirvesinde

7.10.2016

Güncel Haberler

Eğitim kurumları için SAP’nin uçtan uca çözümlerinin anlatıldığı, yurt dışı ve yurt içinden önemli konukların katılımlarıyla Mediasoft ve SAP iş birlikteliğinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen SAP Eğitim Sektörü Zirvesi’ne Yenidoğu Eğitim Kurumları en iyi uygulama örneklerinden bir olarak katıldı.

Yendioğu’nun SAP uygulaması için tercih ettiği Medyasoft, Türkiye’de eğitim sektörüne odaklanan tecrübeli bir SAP iş ortağıdır. Gerçekleştirdikleri başarılı projeler, sektörel know-how’ları, yetkin ekipleri bizim bu projede Medyasoft’u tercih etmemizi sağladı. Uçtan uca entegre, tek bir sistemle tüm kurumumuzu yönetmek, öğrenci & veli etkileşimini mükemmelleştirmek, kazanımları takip etmek ve doğru raporları almak projedeki önceliklerimizdendi.

Yenidoğu Eğitim Kurumları, tüm ulusal eğitim sistemi için oluşturduğu çalışmaları; okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarında pratiğe dökmektedir. Bu kapsamda Türkiye’de bir ilk olan Bütünsel Eğitim Sistemi’ni (BES) hayata geçirmek üzere kurumsallaşma süreçlerine hızla devam etmektedir.

Yenidoğu hedeflerini hayata geçirebilmek için yenilikçi, inovatif vizyonu ile dijital çağın gereği olarak teknoloji altyapısını SAP’ye emanet etmiştir. Türkiye’de eğitim alanındaki SAP projeleri bakımından en tecrübeli firma olan Medyasoft ile yapılan işbirliği, Türkiye’nin en kapsamlı SAP K12 projesini ortaya çıkarmıştır.