Haberler

Yenidoğu Nevokul'da Açılış Heyecanı

19.09.2016

Güncel Haberler

2016 2017 Eğitim Öğretim yılı açılış töreni öğrencilerimizin ve velilerimizin coşkulu katılımları ile gerçekleşti. Okulun ilk günü öğrencilerimizin heyecanı görülmeye değerdi.

Açılış konuşmasını yapan ilkokul müdürümüz Öner Yavru, okullarda fiziksel mekânlara anlam katan en güçlü unsurun öğrenci olduğunu, umut dolu bakışlar, muhabbetle bakan gözler, tatlı gülümsemeler ile öğrencilerimizin güzelliklerinin okula yansıdığını ifade ederek, yeni eğitim öğretim yılının ülkemiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve eğitim camiası için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Okulların açıldığı ilk haftanın ilköğretim haftası olduğunu ancak 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sebebi ile bu haftanın “15 Temmuz Darbe Şehitlerini Anma Haftası” ilan edildiğini hatırlatan ilkokul müdürümüz, yaşanan bu menfur girişimle ilgili şunları ifade etti.

Bir yaz tatili dönüşü…

Umutlandık, gururlandık. Yaşananlara karşı dik duruşumuzla, geleceğimize daha umutla bakmaya başladık. Milletçe, el ele gönül gönüle verdik. Bir olduk, beraber olduk. Birliğimize ve beraberliğimize kast eden dâhili ve harici düşmanlarımıza karşı hep beraber “dur” dedik. Tanklar dize geldi o gece. Boğaziçi Köprüsünün adını “Şehitler Köprüsü” yaptık o gece…

241 şehidimiz bayrağımızla beraber dalgalanıyor şimdi. Onların gölgesinde, bize emanet edilen vatanı geleceğimize emin adımlarla taşımak hepimizin sorumluluğudur. Kadim geçmişimizden aldığımız ilhamla, gelecek nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek misyonu ile yola çıkan Yenidoğu Eğitim Kurumları, bu sorumluluğu öğrencilerimize en iyi şekilde aktarmak arzusundadır.

Açılış konuşmasının ardından şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda; öğrencilerimizden Gülsena Yavru(7.sınıf) “Bu Vatan Kimin?” şiirini, Feyzanur Şahin(11.sınıf) “Bir destan yazıldı o gece..” metnini okudular. Ülkemizin geleceğini, istikbalini karartmak isteyen mihraklara karşı milletçe mücadele ettiğimiz 15 Temmuz gecesini yaşayan velilerimizin, öğrencilerimiz konuşurken gözlerinin yaşardığı görüldü.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kaleme alınan, öğrencilerimize yönelik olarak yazılmış olan mektup, edebiyat öğretmenimiz Deniz Türk tarafından seslendirildi. Ülkemizin birlik ve beraberliğini şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu ve bu sorumluluğun bilinci ile hareket edilmesi gerektiği vurgulanan mektubu öğrencilerimiz heyecanla dinlediler.

Yenidoğu Eğitim Kurumları adına selamlama konuşması yapan Nevokul 2 kampüs müdürümüz Mustafa Akkaya; kurumlarımızın sayısının arttığını, Nevokul 1 ile birlikte Nevokul 2 ve Sancaktepe Yenidoğu İlkokulu - Ortaokulunun hizmete girdiğini, bu anlamda da bugünün müstesna bir gün olduğunu söyledi.

Nevokul 2’nin kız kampüsü şeklinde hizmet vereceğini ifade eden Mustafa Akkaya; ülkemizin sıkıntı yaşamaması ve geleceğe güçlü adımlarla ilerleyebilmesinin yolunun eğitimden ve eğitim kurumlarından geçtiğini ifade etti. 15 Temmuz benzeri bir durumun yaşanmaması için; kadim geçmişimizden güç alan, çağın gereklerini sahip olduğu manevi değerleri ile yorumlayabilecek, vatan ve millet sevgisi güçlü nesilleri yetiştirmenin önemli olduğunu vurguladı.

Velilerimizden Ömer Döngeloğlu Hocamızın şehitlerimiz için yapmış olduğu duaya; minik yavrularımızın günahsız ağızları ile “Amin” diyerek iştirak etmeleri görülmeye değerdi. Programın ardından anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerimiz;  öğretmenleri, Nasreddin Hoca, Hacivat ve Karagöz ekipleri ile birlikte ilk güne merhaba dediler.

Bu heyecanlı günümüze anlam katan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize can-ı gönülden teşekkür ederken, şehit ve gazilerimizi de hürmetle yâd ediyoruz.