Haberler

Yenidoğu Okulları, Microsoft ve SAP Desteğiyle Öğrencileri IT Teknolojilerine Hazırlıyor

13.10.2016

Güncel Haberler

Kurumunuzu kısaca tanıtır mısınız?

Yenidoğu Eğitim Kurumları, bütünsel ve dengeli eğitim modeli sayesinde “çağın gereklerini kendi değerleriyle yorumlayarak dünyaya, ülkesine ve kişisel gelişimine en üst düzeyde katkı sağlayacak, içinde bulunduğu topluma örnek olup yön verebilecek, bu süreçte karşılaştığı sorunları çözme becerisi ve iradesi göstererek kendisini başarıyla yönetebilecek “Vizyon Sahibi” insanlar yetiştirme misyonu ile 2014 yılında kurulmuştur. Bu misyonu gerçekleştirebilmek için kendimize hedef olarak koyduğumuz vizyon ise “eğitim ve öğretimin her alanında ilkleri ve enleriyle standartları sürekli geliştirip yükselten, Türkiye’yi dünyada temsil eden lider bir eğitim kurumu olmak”tır.

2014-2015 yılındaki detaylı Ar&Ge süreci sonrasında ilk kampüsünü Başakşehir’de açan Yenidoğu Eğitim Kurumları, Türkiye’de bir ilk olan Bütünsel Eğitim Sistemi’ni (BES) hayata geçirmek üzere kurumsallaşma süreçlerine hızla devam etmektedir.

Yenidoğu Bütünsel Eğitim Sistemi, sırasıyla insanı, toplumu ve bilgiyi geliştirmeyi amaçlayan felsefesi doğrultusunda eğitim süreçlerindeki tüm bileşenlere yönelik modeller tasarlayarak bu modelleri hayata geçirecek kurumsal yapılanmalar oluşturan bir sistemdir.

Yenidoğu Bütünsel Eğitim Sistemi çerçevesinde oluşturduğumuz, hem kendi kurumlarımıza hem de sektörümüze hizmet veren kurumsal yapılanmalarımız şunlardır:

Eğitim Program ve Yayınları Geliştirme Birimimizde, misyonumuza uygun ve hedeflediğimiz vizyon doğrultusunda eğitim ve öğretim yapmamızı sağlayacak özgün öğretim programları ve materyal içerikleri geliştiriyoruz.

Öğretim Teknolojileri ve Materyalleri Geliştirme Birimimizle, kendi eğitim programlarımızla tutarlı ve uygulamadaki etkinliği artırıp destekleyecek eğitim-öğretim teknolojileri ve materyalleri geliştirip üretiyoruz.

Yenidoğ̆u Akademi Birimimizde, sistemimizin ve programlarımızın öğrencilerimize en iyi şekilde aktarılmasını mümkün kılmak için, öğretmenlerimizin ve okul idarecilerimizin hizmet içi eğitimlerini gerçekleştirerek donanımlarını artırıyoruz. Ayrıca, 5 Modülde toplam 600 saat üzerine kurgulanan akademi faaliyetlerimizle, sektörde eğitim felsefemizi ve kültürümüzü öğrencilerimize en iyi şekilde aktarmak için ihtiyaç duyduğumuz eğitimcilerin profesyonel eğitmenlerimiz tarafından yetiştirilmesini sağlıyoruz.

Yenidoğu Okulları bünyesinde ise tüm ulusal eğitim sistemi için oluşturduğumuz bu çalışmaları, Montessori sistemine göre oluşturulan okul öncesi sınıflarımızdan başlayarak ilk, orta ve lise düzeyindeki kendi okullarımızda uygulamaya geçiriyor; eğitim felsefemize göre geliştirdiğimiz eğitim program ve materyallerini, yine aynı çatı altında yetişmiş̧ öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize aktarıyoruz.

Haberin detayı için tıklayınız.